Dívky U11 – Easter Cup v Klatovech

V době velikonočních svátků se tým mohelnických tygřic a tygrů zúčastnil čtyřdenního mezinárodního turnaje v Klatovech. Na západ Čech jsme se vydali společně s týmem kluků v celkovém počtu 25 dětí a šesti trenérů. Děvčata v kategorii U11 svedla boj o medaile se čtveřicí týmů z Prahy, Benešova, Slaného a Kralup. Ani s jedním týmem jsme se doposud nepotkali, tudíž jsme byli zvědaví, jaké úrovně dosahují.

Hned první hrací den nám los jako soupeře určil tým USK Praha, kterého jsme se obávali nejvíce. Přece jenom je to klub velkého jména. Odehráli jsme kvalitní a napínavé utkání, které jsme prohráli o jeden jediný bod (20:21) a jak se později ukázalo, byla to porážka od vítěze turnaje. Tato prohra nás mrzela dvojnásob, jednak USK mělo v sestavě několik chlapců a hlavně proto, že vlastně rozhodla o našem konečném pořadí na posledním místě.

Další zápasy byly jako na houpačce. Dobré výkony střídaly špatné, únava a stres se prali s bojovností a nadšením. Napřed jsme dvakrát prohráli hratelné zápasy s Kralupami (22:38) a Benešovem (16:45) a v zápase o naději se Slaným jsme vyhráli (20:14).

V základní skupině jsme tedy uhráli jednu výhru a čekali, jak dopadnou ostatní zápasy. Pořadí ve skupině a případný boj o medaile jsme již neměli ve vlastních rukách. Jak to tak bývá v těchto případech, v zápase Kralup se Slaným se štěstěna přiklonila na stranu soupeřů ze Slaného a výsledek dopadl přesně tak, jak jsme nepotřebovali. Kralupy, Slaný a my jsme měli po jedné výhře a o konečném pořadí rozhodovala minitabulka. V té jsme se jako tým s nejhorším skóre umístili na posledním místě. Další zápasy paly out na turnaji už tak byly nic neřešící a nemohly na konečném pátém pořadí nic změnit.

S německým Chemnitz se ukázala kvalita a výkonnostní rozdíl mezi chlapeckými a dívčími týmy. Jednoznačná prohra (18:50) hovoří za vše. V neděli poslední turnajový den nás čekalo utkání s posledním týmem chlapecké skupiny kategorie U11. Naše děvčata se dokázala na poslední zápas namotivovat a nahecovat, takže předvedla bojovný výkon a dokázala tým z Tábora porazit (30:18).

Z Klatov jsme tedy odjížděli s bilancí dvou výher a čtyř porážek. Papírově a dle skóre to vypadá na jednoznačný propadák, což není úplně pravda. Holky nehrály úplně špatně a soupeřky nebyly o tolik lepší. My máme problém hlavně s efektivitou. Na jeden koš potřebujeme deset šancí. Máme problém s bojovností a s doskokem. Když tyto činnosti zlepšíme, příště vyhrajeme.

Ačkoliv jsme se umístili na samotném chvostu, tak při slavnostním vyhlášení přece jenom zaznělo jméno našeho týmu. Áďa Navrátilová byla zvolena do nejlepší pětky turnaje, gratulujeme.

Odkaz na album zde: https://photos.app.goo.gl/JfkvQED8179fkNyW8

Kučera Petr – trenér

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *