Dívky U12 vezou hezký výsledek z Bruntálu

Tygřice v Bruntálu 2019

Děvčata U12 si předvánoční čas a čekání na Ježíška zkrátila turnajem mladších minižákyň „O zubatou žábu 2019“, který se konal 21. 12. v Bruntálu. Program turnaje byl náročný, protože pozvánku přijalo šest družstev a hrálo se systémem každý s každým. Kromě domácího SK Bruntál mezi účastníky patřilo ještě: OSK Olomouc, BK Blansko, TJ MEZ Mohelnice, BK Start Ostrava a Lokomotiva Krnov.

Pravidelného čtenáře našich reportáží z basketbalu nepřekvapí, když napíšu, že první zápas jsme prohráli, a to ne proto, že by byl soupeř výrazně lepší (Blansko většinou bez problémů porážíme), ale z toho důvodu, že máme strašný problém s prvními zápasy. Než se děvčata aklimatizují a rozcvičí, tak to chvíli trvá. V Bruntále se vzhledem k našlapanému programu tlačilo na čas. Do zápasu se nastupovalo prakticky bez rozcvičení, hrací doba jedné čtvrtiny byla zkrácena na šest minut někdy čistého někdy hrubého času dle potřeby organizátorů. Suma sumárum, než jsme se rozehráli, tak jsme první zápas s Blanskem prohráli 22:25.

Další zápasy v průběhu turnaje již byly podle našeho gusta. Nejprve jsme porazili Krnov 54:14, nadále Ostravu 53:20 a také domácí Bruntál 58:18. Zbýval nám poslední zápas s favorizovaným OSK Olomouc. V tuto chvíli jsme měli jistou medaili, ale a naše případná výhra nad Olomoucí mohla ještě s výsledným pořadím zamotat. V sázce bylo nejenom druhé místo, ale při souhře více faktorů i místo první.

Pět zápasů v jeden den je však příliš velké sousto na to, abychom se dokázali v posledním zápase vybičovat z naší strany k maximálnímu výkonu, který by stačil na holky z OSK. Překvapení se tak nekonalo, poslední zápas prohráváme 21:37 a na turnaji ke spokojenosti trenérů končíme i tak na hezkém třetím místě.

Vzhledem k počtu omluvenek a ořezané sestavě, se kterou jsme se do drsného města s drsnými lidmi vydali, je to jednoznačně úspěch.

Do all-star týmu byla zvolena Táňa Rudolfová. My děkujeme za super předvánoční turnaj, se super cenami.

Statistiky z turnaje viz níže. Hezký zbytek vánoc a hodně štěstí v novém roce.

Odkaz na fotky: https://photos.app.goo.gl/hHqkhUQYaVncw2gX6

Statistiky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *