Easter Cup Klatovy 2018

Ve dnech 29. 3. 2018 až 1. 4. 2018 se v osmi sportovních halách a školních tělocvičnách v Klatovech uskutečnil 6. ročník mezinárodního velikonočního turnaje Easter Cup pro kategorie U15, U14, U12 a U11 v počtu 94 klubů. Turnaj je jako jeden ze tří turnajů v České republice zařazen na listinu mezinárodních mládežnických basketbalových turnajů podporovaných mezinárodní basketbalovou federací FIBA Europe.

V kategorii chlapci U11 se jako hostující hráči týmu Basketbal TJ Svitavy představili naši čtyři hráči: Adem Jan Gürbüz, Jan Zapletal, Robin Petřivalský a Petr Vaňourek. Tato kategorie čítala 12 nejen českých týmů, účastnily se také týmy z Německa a Slovenska. Naši skupinu „A“ o šesti týmech jsme za TJ Svitavy vyhráli bez jediné porážky. Ve finále jsme sestřetli s výhercem skupiny „B“ BK Horejsek Děčín, který jsme porazili 33:26. Tým Basketbal TJ Svitavy se stal tedy absolutním výhercem ve své kategorii. Spojení našich mohelnických a svitavských basketbalistů bylo velice úspěšné, kluci hráli velice reprezentativně. Z kategorie chlapci U11 byl jako MVP (nejužitečnější hráč) vyhlášen Tomáš Bryška a mezi All Star hráče byl vybrán Adem Jan Gürbüz oba z klubu Basketbal TJ Svitavy.

Více než 2000 účastníků turnaje bylo obohaceno o úžasné basketbalové zkušenosti a krásné zážitky jak ze sportovních klání, tak i z přátelství uzavřených na Meet Pointu. Tímto článkem bych chtěl poděkovat trenérovi Pavlu Špačkovi za možnost působení našich mohelnických basketbalistů v klubu Basketbal TJ Svitavy.

Nihat Gürbüz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *