Kdyby jel Horneš, mohlo to dopadnout jinak – muži padli v Prostějově

Víc nás není – Horny zůstal doma

Muži odjeli v pátek 6. 12. v počtu šesti statečných na palubovku prvního Prostějova s cílem potrápit favorita a možná překvapit. V záloze jsme měli totiž trumf v podobě Jana Horneše, který s týmem pravidelně trénuje a dlouhodobě ho zdobí výborná střelecká pacička s neskutečným odskokem. Na místo srazu v čase odjezdu však Honza Horneš nepřišel. Tým s nalomenou psychikou odjel do Prostějova bez něj a bylo to znát.

Hned od začátku se hrál silový basket plný faulů a nepříjemného dorážení a ochmatávání. Právě takový basket sedí Honzovi Hornešovi, ale ten tentokrát zůstal doma a popíjel pivečko v garáži. Z Mohelnice jsme zvyklí na běhavý basket ve velké tělocvičně. Menší haly nám dělají problémy. Ať rozhazujete balón ze strany na stranu, pod košem je furt plno. V Prostějově to bylo ještě umocněno nebývalou agresivitou domácích při doskoku, který jsme v první čtvrtce prohrávali na plné čáře, a to jak pod soupeřovým, tak pod vlastním košem. Po první čtvrtce to bylo 25:18.

Ve druhé čtvrtině jsme pak se soupeřem srovnali krok. Výborně zahrál Kuba Hopjan, který se několikrát prosadil z pod koše a dal nám naději na dobrý výsledek. Druhá čtvrtka končí plichtou 27:27.

O poločase děláme fatální chybu a takřka bez přestávky jdeme hned hrát. Spěcháme přece na pivko a těšíme se na cigáro žejo. Bohužel ve třetí čtvrtině nám ale trochu dochází síly, vypadáváme z koncentrace a už se do zápasu nedokážeme vrátit. V rychlém sledu dostáváme 7 trojek z celkových 15 a bylo hotovo. Čtvrtinu jsme prohráli 13:33.

V posledním dějství už je to jen marná snaha napravit nenapravitelné. Čtvrtku prohráváme 15:18. Prostějov si pohodlně kráčí pro vítězství (103:73), naděluje nám stovku a oslavuje další zápas bez prohry.

Nerad se vymlouvám a na rozhodčí už vůbec ne, a to ani, pokud je některý z nich z Prostějova. Rozhodčích je málo, jsme rádi, že je tam máme, osobně bych to nedělal ani za prase, ale tady v tom zápase bylo něco jinak. Jakmile se hra pustí mimo jakési mantinely, už se to pak těžko vrací do normálu. Těch špatně odpískaných zákroků bylo prostě moc a pro hráče je to pak obrovský nápor na psychiku. Zvlášť pokud domácí vedou už o třicet bodů, tak není potřeba jim už dál pomáhat. Prostějov by si to proti nám uhrál i tak, akorát bychom ze hry měli všichni lepší pocit.

Body v zápase: Hauser Tomáš 15, Kopp Lukáš 15, Oliva Roman 14, Faltus Ivo 12, Hopjan Jakub 9, Macháček Jan 8, Kučera Petr bez bodu.

Šestky celkem (5/12, 42 %): Oliva 0/2, Hopjan 1/2, Faltus 2/3, Hauser 2/4, Kopp 0/1.

Trojky celkem 4: Macháček 2, Hauser a Kopp 1