Kluci U13 vezou dvě výhry z Kroměříže

Skóre v zápasech

V sobotu 7. 12. se starší minižáci kategorie U13 zúčastnili dalšího kola Středomoravského přeboru, které se tentokrát konalo v Kroměříži. Hoši do Kroměříže odjeli v improvizované sestavě jedenácti hráčů, protože hráčský kádr sužují různá nachlazení nebo rekonvalescence po nemoci. Při hře na dvě pětky je vždy trochu riziko, když nemáte někoho na střídání. Na druhou stranu to byla vynikající příležitost pro hráče z lavičky, aby ukázali, co v nich je. A musím říct, že nezklamali a zahráli na výbornou.

Lukáš Rolinc a Adam Vaněk odvedli obrovský kus práce v obraně, svým protihráčům nedali ani metr zadarmo a zároveň se vyvarovali zbytečných faulů. Vojtovi Macháčkovi pak patřily úvodní minuty prvního zápasu, kdy dal dva rychlé koše a trestnou šestku. Štěpán Hampl podržel tým důležitou střelou ve druhém zápase, kdy se Kroměříž nadechovala k náporu. David Zapletal opět předvedl nadstandard v bojovnosti a počtu vypíchnutých míčů. Robin Petřivalský přiváděl soupeře k nepříčetnosti svými otočkami a doskoky. Než se kdo vzpamatoval, Robin vykroutil třistašedesátku a byl pod košem a zakončoval. Pak tu máme stálice základní sestavy, postrach všech soupeřů, kteří stabilně předvádí vynikající výkony. Honzové Broda a Zapletal, kteří s jistotou vyváželi balony a rozdávali neskutečné přihrávky. Peťa Vaňourek a Tomáš Flaks mistři pick_and_rollu. No a na závěr čárifuk v nájezdech Adem Gürbüz – pojď sem, kam jdeš, dávám koš.

Oba zápasy mohelničtí kluci vyhráli. V prvním zápase to bylo s naprostou převahou od první minuty, kdy soupeře přejeli jako parním válcem (22:93). Ve druhém zápase už stroj na koše neběžel tak lehce, sem tam to skřípalo a dřelo. Soupeř se rozehrál a vinou několika zbytečných nepřesností dostal čichnout naděje, že by to mohlo jít. Když se k tomu přidá pár šťastných střel, je hned oheň na střeše. Naštěstí jsme se včas vzpamatovali a jak je uvedeno výše, nezklamali kluci, kteří normálně vysedávají na lavičce, takže jsme mohli slavit druhou výhru (34:49). V soutěži tak pokračujeme bez ztráty kytičky. Klukům gratulujeme a dáváme palec nahoru.

Body v zápasech: Gürbüz Adem 39, Vaňourek Petr 34, Flaks Tomáš 23, Zapletal Jan 13, Broda Jan 12, Petřivalský Robin 8, Macháček Vojtěch 5, Zapletal David 4, Hampl Štěpán 4, Rolinc Lukáš a Vaněk Adam bez bodu ale obrana skvělá!

1 komentář u „Kluci U13 vezou dvě výhry z Kroměříže“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *