Lipník nám těsně před koncem utekl z lopaty

Kde se stala chyba kluci?

Ve čtvrtek 12. 12. odehráli muži svůj poslední zápas v tomto kalendářním roce s druhým týmem tabulky s Lipníkem „A“. Lavička byla plná hráčů, dokonce přišel i Honza Horneš, všechno nasvědčovalo tomu, že se chceme poprat o dobrý výsledek. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. První minuty patřily již tradičně Ondrovi Frankovi, který když má sílu a elán, tak hraje s chutí a nezastavitelně. Než se soupeř rozkoukal, že přijel do tělocvičny na Mlýnskou, tak prohrával 16:4. Do konce čtvrtiny se tempo trochu srovnalo, ale stále jsme si drželi vedení 20:14.

Ve druhé a třetí čtvrtině se hrál poměrně hezký kombinační basket na obou stranách. V poločase jsme vedli 36:28. Po třetí čtvrtině ještě také, ale už jenom o dva body 55:53. V poslední části hry tak nastala tahanice o každý bod. V páté minutě poslední čtvrtiny vedeme nejmenším možným rozdílem 62:61, pak jeden z lipničanů trefuje trojku, v tomto zápase již jejich osmou a otáčí poprvé v zápase skóre. Naše hra se rázem sesype jako domeček z karet. Dostáváme další tři trojky, na které nejsme schopni reagovat a prohráváme 68:79.

S nadsázkou se dá říct, že zápas rozhodlo posledních pět minut a čtyři trojky. Bedlivější pozorovatel by mohl říct, že nám došly síly, že jsme nehrály tak rychle a aktivně jako na začátku, že i když se sejdeme ve větším počtu hráčů, nemáme tak vyrovnanou lavičku jako soupeř, že na krizové části hry nemáme žádný signál, kterým bychom se dostali zpátky do hry, že míváme problém s fauly atd. atd. atd. Co na to říct? Asi nic. Hrajeme pralesní ligu, hrajeme pro radost, akorát si tu radost občas sami pokazíme, ale i to je basket.

Naštěstí náš pronásledovatel v tabulce Dukla Olomouc, nedokázala navázat na dobré výsledky a výhru, kterou vybojovala u nás a oba svoje poslední zápasy prohrála, čímž nám zajistila účast v play-off. V posledním zápasu základní části tedy právě s Duklou nepůjde o nic jiného než o nastavení a přenesení dobré formy do bojů o první až šesté místo. Můžeme se tak těšit na zápasy proti Zlínu „B“, UP Olomouc „B“, Valašskému Meziříčí „B“ a opět proti Prostějovu a Lipníku „A“.

Body v zápase: Frank Ondřej 19, Oliva Roman 18, Horneš Jan 11, Macháček Jan 8, Hauser Tomáš 6, Hybler Jan 2, Hopjan Jakub 2, Kopp Lukáš 2, Kučera Petr.

Šestky celkem (13/23, 57 %): Oliva 3/6, Frank 8/11, Macháček 1/2, Horneš 1/2, Hauser 0/2.

Trojky celkem 3: Oliva 1, Frank 1, Macháček 1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *