Minibasketbalisté TJ MEZ Mohelnice vybojovali bronzové medaile na Národním finále České republiky pro rok 2019

Získat bronzovou medaili na mistrovství České republiky v kategorii U12 za účasti dvanácti nejlepších celků z jednotlivých krajů se nepodaří každý rok. Ale letošní účast družstva TJ MEZ Mohelnice na Národním finále v Děčíně měla nádhernou a zaslouženou bronzovou tečku. Bronzové vítězství nad USK Praha poměrem 50 : 44 bylo vyvrcholením třídenních bojů pro mladé mohelnické minibasketbalisty. Sklonit se museli jen týmům NH Ostrava a Snakes Ostrava, které se umístily na 1. a 2. místě. Umístění na bronzovém stupínku v celorepublikovém měřítku je odměnou hráčům a trenérům za celoroční zodpovědný přístup k tréninkům a všem zápasům, které odehráli v mistrovské soutěži Olomouckého kraje a náročných turnajích v Přerově, Ostravě a Klatovech. Adem Jan Gürbüz byl vybrán pořadateli a zástupci ČBF do All star týmu Národního finále, Matěj Šupina byl trenéry družstva vyhodnocen jako nejužitnější hráč týmu TJ MEZ Mohelnice na tomto turnaji.

Výsledky TJ MEZ Mohelnice na NF v Děčíně ve dnech 3. – 5. 5. 2019

TJ MEZ           – BK Synthesia Pardubice                40 : 30

TJ MEZ           – JBC Brno                                        68 : 43

TJ MEZ           – BK Brandýs nad Labem                 66 : 51

TJ MEZ           – Snakes Ostrava                              51 : 60

TJ MEZ           – USK Praha                                     50 : 44

Reprezentovali oddíl a střelecky se prosadili: Adem Gürbüz 74, Petr Vaňourek 59, Matěj Šupina 56, Tomáš Bryška 52, Gabriel Špaček 28, Jan Zapletal 10, Rostislav Šnobl 10, Robin Petřivalský 8, Tobiáš Čank 4 body. Dále reprezentovali a hráli David Zapletal, Vojtěch Macháček, Štěpán Hampl, Adam Vaněk, Lukáš Rolinc a Šimon Grohar.

Konečné pořadí Národního finále 2019 kategorie U12 v Děčíně: 1. NH Ostrava, 2. Snakes Ostrava, 3. TJ MEZ Mohelnice, 4. USK Praha, 5. BK Pardubice, 6. BK Brandýs, 7. Sršni Písek, 8. BK Plzeň, 9. BK Děčín, 10. JBC Brno, 11. BK Sluneta Ústí nad Labem, 12. BK Hradec Králové

                          Ing. Milan Brádler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *