Mladí basketbalisté TJ MEZ Mohelnice zlatí na mezinárodním turnaji v Brandýs n. Labem

Vstup do nového roku 2020 se vydařil mohelnickým mimibasketbalistům v kategorii U13. Na silně obsazeném mezinárodním turnaji HAPPY BASKET 2020 v Brandýse nad Labem odehráli pět vítězných zápasů a celý turnaj vyhráli. Uvedený turnaj byl pro hráče TJ MEZ Mohelnice součástí přípravy na Národní finále České republiky pro rok 2020, které proběhne ve dnech 8. – 10. května v Pardubicích.

Všichni naši hráči předváděli na turnaji velmi dobré individuální výkony, které v celkovém výsledku ještě více podtrhly kolektivní pojetí hry celého družstva v jednotlivých zápasech. Dobrá osobní obrana po celém hřišti, dodržování stanovené taktiky a maximální nasazení, to byly hlavní přednosti našeho družstva v každém odehraném zápase.

Nejtěžší zápasy odehráli naši hráči s německým družstvem MBC Weissenfels jak v základní skupině, tak také ve finálovém zápase celého turnaje. Všichni hráči TJ MEZ Mohelnice zahráli na turnaji velmi dobře, ale je třeba vyzdvihnout herní projev a nasazení kapitána družstva, Adema Jana Gürbüze, který byl tahounem družstva. Svým nasazením a výkonem „hnal“ ostatní spoluhráče k co nejlepším výkonům, zaslouženému vítězství nejen v zápase, ale na celém turnaji.

Velký dík, jde pořadatelům z BK Brandýs n. Labem,našim fanouškům rodičům kteří nás dojeli do Brandýs a hlavně klukům za předvedené výkony.

Díky moc všem !

Výsledky ve skupině:
TJ MEZ – USK Praha            76 : 49
TJ MEZ – TJ Klatovy             95 : 44
TJ MEZ – MBC Weissenfels  57 : 45

Semifinále:
TJ MEZ – Sparta Praha         77 : 46

Finále:
TJ MEZ – MBC Weissenfels 63 : 51

Konečné pořadí turnaje HAPPY BASKET 2020:
1. TJ MEZ Mohelnice
2. MBC Weissenfels
3. BK Brandýs
4. Sparta Praha
5. Sokol Pražský
6. USK Praha
7. Sokol Nová Paka
8. TJ Klatovy

Střelecky byli za TJ MEZ úspěšní: Adem Gürbüz 123, Matěj Šupina 64, Petr Vaňourek 59, Tomáš Flaks 58, Jan Broda 32, Jan Zapletal 17, Rostislav Šnobl 4, David Zapletal 4, Štěpán Hampl 4, Vojtěch Macháček 2, Adam Vaněk 1 bod. Dále ještě hrál Lukáš Rolinc.

Ing. Milan Brádler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *