Úspěšný basketbalový víkend U13 Mohelnice – Šumperk

Víc než úspěšný basketbalový víkend mají za sebou trenéři a hlavně mladí hráči TJ MEZ Mohelnice v kategorii U13. V zápasech odehraných s TJ Šumperk v domácím prostředí se našim minibasketbalistům dařilo. Utkání se hrála v neděli 8. prosince v tělocvičně ZŠ v Mlýnské ulici. Měli jsme stále výraznou herní převahu v obou zápasech a Šumperk si odvezl dvě prohry. První zápas vyhráli naši basketbalisté vysokým rozdílem 101 : 23 bodům, ve druhém zápase zvítězili 89 : 40 bodům. Trenér Gürbüz měl z důvodů nemoci k dispozici jen 10 hráčů, ale ti předváděli dobré individuální výkony, hru již tradičně založenou na dobré obranné činnosti s rychlým přechodem do útoku a hlavně kolektivní zapojení celé pětky do všech částí hry.
Střelci Mohelnice v zápasech s Šumperkem: Adem Gürbüz 39, Jan Broda 35, Tomáš Flaks 32, Petr Vaňourek 26, Jan Zapletal 18, Robin Petřivalský 13, Štěpán Hampl 12, David Zapletal 9, Adam Vaněk 4 a Lukáš Rolinc 2 body.

O den dříve, v sobotu 7. prosince, předehrávali naši hráči v kategorii U13 dva zápasy se Slavií Kroměříž na její palubovce v hale v Kroměříři. S přehledem oba zápasy s nejtěžším soupeřem Oblastního přeboru vyhráli a udělali tak výrazný krok k zisku přeborníka oblasti pro sezónu 2019/2020. V prvním zápase jsme zvítězili s přehledem 93 : 22, ve druhém zápase se naši hráči museli vyrovnat s tvrdou, místy až nepřiměřeně tvrdou hrou soupeře. I přes řadu neodpískaných faulů proti našim hráčům jsme i tento zápas dovedli do vítězného konce v poměru 49 : 34 bodům.
Střelci v zápasech s Kroměříží: Petr Vaňourek 36, Adem Gürbüz 36, Tomáš Flaks 17, Jan Zapletal 13, Robin Petřivalský 10, Jan Broda 10, Vojta Macháček 7, David Zapletal 4 a Štěpán Hampl 4 body.

V tabulce Oblastního přeboru tak našemu družstvu patří první příčka se ziskem 24 bodů z 12 odehraných zápasů a skóre 1025 : 393. Stanovený cíl pro letošní sezónu, tj. zisk titulu přeborníka Střední Moravy, je pro naše družstvo již na dosah a tím i účast v Národním finále České republiky pro rok 2020, které se v květnu příštího roku uskuteční v Pardubicích.

Ing. Milan Brádler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *