Mohelnice U13-Basket Valmez U14

Oblastní přebor Střední Moravy starších minižáků ( U13 ) v minibasketbalu

Mladí basketbalisté TJ MEZ Mohelnice jsou po osmi odehraných zápasech na prvním místě Oblastního přeboru Olomouckého kraje v kategorii U13. Poslední úspěšné vystoupení našich hráčů bylo k vidění v sobotu 16.11., kdy v tělocvičně ZŠ v Mlýnské ulici měli za soupeře družstvo BK Valašské Meziříčí. Po zcela jasném vítězství v prvním zápase 82 : 32 bodům museli naši hráči o vítězství 68 : 58 bodům ve druhém zápase bojovat až do poslední vteřiny. I tak byl výkon všech mohelnických hráčů velmi dobrý, protože hostující hráči byli o rok starší a hrají v soutěži bez nároku na titul přeborníka oblasti a s tím spojený postup do Národního finále v kategorii U13. Naopak družstvo Mohelnice, vedené trenérem Gürbüzem, má pro tuto sezónu stanovený jasný cíl. Vybojovat titul oblastního přeborníka a kvalifikovat se stejně jako v uplynulé sezóně do Národního finále, které proběhne příští rok v květnu v Pardubicích.

S průběhem a výsledky sobotních zápasů byli určitě spokojeni i přítomní diváci, kteří hlasitým povzbuzováním odměňovali hráče za předváděnou hru. Individuální výkony Adema Gürbüze, nasazení všech hráčů v obranné fázi a předvedené rychlé protiútoky se zapojením celé pětky, to byla opět cesta k vítězství družstva TJ MEZ Mohelnice. Příjemnou atmosféru sobotního odpoledne už tradičně vytvořily maminky hráčů, které připravily pro hráče i diváky rychlé a sladké občerstvení. Za to jim všichni moc děkujeme!

Střelecky byli za Mohelnici úspěšní: Adem Gürbüz 53, Petr Vaňourek 32, Tomáš Flaks 28, Tobiáš Čank 10, Jan Zapletal 8, Robin Petřivalský 5, David Zapletal 4, Vojtěch Macháček 4, Jan Broda 4, Rostislav Šnobl 2, Štěpán Hampl 2 body. Dále ještě nastoupili Lukáš Rolinc a Šimon Grohar.

Ing. Milan Brádler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *