Muži aneb návrat legendy – Martin Čank pomohl udolat Duklu

Ve středu 8. 1. odehráli muži poslední utkání základní části proti olomoucké Dukle a mohou se těšit na vyřazovací nadstavbu Středomoravské ligy mužů a boj o druhou ligu.

Utkání mělo jeden zajímavý a významný aspekt a to, že do sestavy se po dlouhatánské přestávce vrátila nyní už legenda mohelnického basketbalu – Martin Čank, a byl to návrat vskutku povedený.

Martin jako za starých časů zakládal útoky a rozjížděl útočné akce. Jako nejstarší hráč na hřišti létal do brejků, že ani jeho mladší spoluhráči s vyplazeným jazykem na dresu nechápali, kde bere tu energii a rychlost. Jeho pověstné nájezdy pod koš končily vždy bodovým ziskem a v případě faulu stoprocentní střelbou trestných hodů. Zkrátka pan Hráč nám ukázal, jak se hraje basketbal a kdo ví, jak bychom dopadli, kdyby s námi do Olomouce nejel. Honza Horneš by se měl zamyslet, kdo všechno jako on nosil v Mohelnici na dresu devítku a začít konečně hrát. Play-off totiž klepe na dveře!

A nyní již k samotnému zápasu, který se odehrál ve velice přátelském duchu, a který měl očekávaný průběh. Mohelničtí na zjevně unavené a vánočním cukrovím přejedené olomoučáky vlétli a kromě malého výpadku ve třetí čtvrtině jim nedali žádnou šanci a po čtvrtinách (9:17, 16:18, 17:10 a 3:13) zaslouženě vyhráli 45:58.

Body v zápase: Hauser Tomáš 14, Čank Martin 12, Macháček Jan 8, Oliva Roman 7, Kopp Lukáš 7, Hopjan Jakub 4, Mikulášek Radek 4, Kučera Petr 2, Hybler Jan bez bodu.

Šestky celkem (10/17, 59 %): Oliva 1/4, Macháček 1/4, Čank 6/6, Hauser 1/2, Kopp 1/1.

Trojky celkem 2: Hauser 1, Macháček 1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *