Muži nezvládli boj o první místo s Prostějovem a poprvé v sezóně padli.

Ačkoliv nebylo pátek třináctého ale 18. 10. byl to pro mohelnické hráče smolný den. Nejprve došlo k nedorozumění v rozvrhu tělocvičny, takže jsme se na palubovce sešli společně s místními florbalisty. Po chvilce diplomatického dohadování došlo k vzájemné domluvě. Náš zápas začal s hodinovým zpožděním a florbalisté skončili svůj trénink dříve. Tímto jim děkujeme za spolupráci. Náš zápas se mohl odehrát a nemusíme tedy řešit následné problémy s kontumací a penalizací atp. Děkujeme také rozhodčím a hráčům Prostějova za korektní přístup a pochopení.

K samotnému zápasu. Již první minuty ukázaly, podle jakých not se bude zápas hrát a kdo vlastně drží dirigentskou taktovku. Prostějovští předváděli rychlý kombinační basket s takřka stoprocentní střelbou za tři body. Celkem jsme dostali 14 trojek a to už je i na nejnižší soutěž trochu moc. Mohelničtí byli krapet nervózní z prvního domácího zápasu v sezóně. Do rukou a nohou se jim vkradla nejistota. Sólové průniky a nepřipravené střely znamenaly mnoho ztrát, které nás nakonec stály celý zápas. Absolutně nám nefungovala zónová obrana ani útočný doskok. Po třech čtvrtinách (19:34, 16:38 a 19:24) se schylovalo k debaklu.

Důraznější osobní obrana v poslední čtvrtce, kterou jsme vyhráli (18:10) sice nezabránila Prostějovu dát nám obávanou stovku, ale pomohla trochu zkorigovat výsledek. Prostějov nás zkrátka převálcoval a zaslouženě vyhrál 72:106.

Body v zápase: Frank Ondřej 16, Friedl Robert 13, Oliva Roman 12, Hauser Tomáš 11, Faltus Ivo 9, Mikulášek Radek 8, Macháček Jan 3, Kučera Petr a Kopp Lukáš bez bodu.

Trojky: Hauser Tomáš, Friedl Robert a Macháček Jan po 1.

Šestky (17/21, 81 %): Oliva Roman 4/4, Frank Ondřej 8/10, Friedl Robert 2/2, Mikulášek Radek 2/3, Faltus Ivo 1/2.