Muži překonávají krizi a jdou nahoru

Páteční (15. 11.) zápas se šumperským béčkem měl ukázat, jestli muži dokáží zmobilizovat síly, hodit minulé prohry za hlavu a vstoupit do druhé půlky základní části vítězně. Ještě na úterním tréninku nebylo vůbec jasné, zda budeme zápas schopni odehrát. Avšak klubový lékař vyhnal z marodky Franka s Hauserem, Faltus na chvíli odložil sunar a plenky a také jsme na soupisku dopsali nějaké navrátilce z řad bývalých hráčů. Zápasová soupiska tedy nakonec čítala devět playerů, což mělo na naspídované borce ze Šumperka stačit. Tomáš Hauser klubové lékaře přelstil, protože nakonec usedl do boxu časoměřičů, kde se v nestřežených okamžicích zapomněl držet za dávno již zahojená žebra a čeká ho tak pohovor s generálním manažerem klubu. Jeho body a zejména trojky nám v každém zápase chybí.

Samotný zápas měl podobný průběh, jako když jsme hráli v Šumperku. První čtvrtinu jsme dostali naloženo (20:23), ale pak jsme začali postupně nabírat na tempu, zbývající čtvrtiny vyhráli (19:15, 18:16, 23:21) a dovedli zápas do vítězného konce. Poslední minutu zápasu jsme sice dokázali zdramatizovat a nechali agresivně presujícího soupeře dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů, ale nakonec převládla zkušenost. Podařilo se udržet míč v našich rukách a posledním košem zápas ukončit (80:75)

Body v zápase: Oliva Roman 16, Frank Ondřej 16, Friedl Robert 14, Faltus Ivo 12, Hopjan Jakub 11, Kopp Lukáš 5, Macháček Jan 4, Vlk Šimon 2, Hauser Tomáš

Šestky celkem (19/29, 66 %): Oliva 2/5, Frank 6/10, Friedl 6/8, Faltus 4/4, Kopp 1/2.

Trojky celkem 1: Hopjan