Muži vydřeli výhru s Postřelmovem

Mužský tým ve čtvrtek 21. 11. poměřil síly s Postřelmovem. Po pomalém rozjezdu a zoufalém prvním poločase, který jsme prohráli 33:43, jsme se nakonec dokázali vymanit z tempa, které nám diktoval soupeř. Zařadili jsme druhý a třetí převodový stupeň, dohnali místy až dvanáctibodovou ztrátu tak, že třetí čtvrtina skončila plichtou 57:57 a nakonec si dokráčeli pro vítězství 82:69. Nejtrefnější je pro nás přirovnání k dieselovému motoru. Chvíli trvá, než se rozjedeme a dostaneme se do otáček, ale pak už jedeme o sto šest :-).

Fantastický zápas odehrál Roman Oliva, poslední dobu náš nejlepší střelec, který s Lukášem Koppem dal tři plus jedna trojky takřka po sobě a definitivně zlomil odpor soupeře. Nemalou zásluhu měl také Petr Kučera, který pro tentokrát třímal trenérskou taktovku a vyburcoval ospalý tým k odpovídajícímu tempu hry.

Střelecky se zápas moc nepovedl Hauserovi s Macháčkem, kteří dohromady měli trojkové pokusy jedenáct nula a nezbývalo jim nic jiného než makat v obraně a rozdávat kloudné nahrávky.

Do konce základní části zbývají tři kola a pro jistotu play-off potřebujeme dvě výhry. To znamená oplatit Dukle domácí porážku a porazit některého z výše postavených soupeřů v tabulce – Lipník nebo Prostějov.

Body v zápase: Oliva Roman 25, Frank Ondřej 15, Kopp Lukáš 13, Friedl Robert 10, Faltus Ivo 6, Horneš Jan 5, Hauser Tomáš 4, Hopjan Jakub 2, Kučera Petr 2, Macháček bez bodu

Šestky celkem (8/13, 62 %): Oliva 1/1, Frank 4/5, Friedl 3/4, Horneš 0/2, Kopp 0/1

Trojky celkem 8: Oliva 4, Frank, Friedl, Horneš a Kopp 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *