Mužům se přestalo dařit na všech frontách.

Úvodní rozskok jsme vyhráli…a to bylo tak všechno.

Páteční (25. 10.) zápas v Lipníku byl smolný z více důvodů. Na zápas jsme odjeli v šesti lidech, což je to, kam jsme se letos nechtěli vůbec dostat. Petr Kučera měl směnu v práci, Ivoš Faltus rodí děti a hvězda týmu Tomáš Hauser má naražená žebra, takže místo do Lipníku šel raději na pivo. Ostatní nebudu raději ani zmiňovat, protože jejich výmluvy nestojí ani za řeč.

V tomto hojném počtu jsme tedy s dostatečným časovým předstihem vyrazili na cestu. Na olomouckém obchvatu Roman Oliva pronáší zaklínadlo, cituji: „chlapi, cestu po R35/D1 do Ostravy mám strašně rád. Vždy to tady jede, žádný provoz a zúžení a opravy jako při cestě třeba do Brna“…a od té doby se to začíná všechno sr…t, pardon kazit. Po deseti kilometrech vjíždíme do kolony, ve které trávíme 35 minut klením a nadávkami. Do Lipníku tak přijíždíme se zpožděním právě v momentě, kdy má oficiálně začít náš zápas.

Rozhodčí nezajímají žádné trapné výmluvy a ještě před úvodním hvizdem nám udělují technickou chybu za to, že jsme pozdní příjezd neohlásili dopředu :-(.

Pak už měl zápas očekávaný průběh. Šest hráčů proti devíti nemůže vydržet hrát celých čtyřicet minut. Ano měli jsme v minulosti taková utkání, kdy jsme i v pěti urvali výhru, ale dnes nebyl ten den. Nedařilo se nám dobře zorganizovat obranu, navíc jsme stejně jako v zápase s Prostějovem obdrželi strašidelný počet (12) trojek. Celkově měli borci z Lipníku fantasticky úspěšnou střelbu. Když jsme ubránili jednoho hráče, začal střílet troky další. O poločase ruply nervy Robinovi Friedlovi, který divákům sehrál jedno ze svých divadelních představení, takže ti nakonec odcházeli s dvojím uspokojením ze dvou zážitků v jeden večer a za jedno vstupné :-). Na výletě do Lipníku jsme tak kromě ostudy utržili porážku 102:87, která nebyla po čtvrtinách (29:20, 59:46, 82:62) nijak dramatická, ale na to se nikdo neptá.

Body v zápase: Frank Ondřej 22, Oliva Roman 21, Friedl Robert 17, Mikulášek Radek 10, Kopp Lukáš 10, Macháček Jan 7.

Šestky (13/25, 52 %): Oliva Roman 5/9, Frank Ondřej 3/5, Friedl Robert 4/8, Kopp Lukáš 1/1, Mikulášek Radek 0/2.

Trojky celkem 6: Frank Ondřej 3, Friedl Robert, Kopp Lukáš a Macháček Jan 1.