Mužům se vstup do nové sezóny vydařil

Muži 2019/2020 v Šumperku
Zleva: Mikulášek Radek, Frank Ondřej, Oliva Roman, Friedl Robert, Macháček Jan, Kučera Petr, Hauser Tomáš.

V pátek 4. 10. začala Středomoravská liga mužů. Naše družstvo chlapů hraje ve skupině „Západ“ a pokusí se i letos uhrát co nejlepší výsledek a postoupit do play-off. Naše družstvo, oslabené o několik absentérů, se v pátek v počtu sedmi hráčů vydalo odehrát derby do Šumperka. V šumperské svatyni na Tyršáku se nikdy nehrají snadné zápasy. Lavička je obvykle plná chrtů lačných po míči, tribuny zase hlasitých fanoušků podporujících domácí tým. Mohelničtí matadoři s věkovým průměrem 36 let se rozhodli, že svou kůži nedají šumperským mladíkům zadarmo.

Hned první poločas ukázal, že letní příprava obou týmů byla skvělá. Hra se odvíjela ve vysokém tempu, útok střídal útok. Střelba obou týmů rovněž vykazovala vysoké procento úspěšnosti. Na obou stranách se podařilo několik hezkých kombinačních akcí. Perličkou v poslední vteřině prvního poločasu (50:54) byla úspěšná střela Romana Olivy přes celé hřiště, která ve zpětném pohledu pravděpodobně převážila ručičku pomyslných vah štěstěny na naši stranu a rozhodla celý zápas.

Dal by se zde napsat výčet téměř vyhraných zápasů, které si Mohelnice prohrála ve třetích čtvrtinách. I poločasová přestávka a porada týmu proběhla v tomto duchu. Tento den však nebyl z těch, kdybychom dali soupeři jakoukoliv šanci. Šumperští mladíci nevyužili svůj drajf a rychlost, naopak mohelničtí zúročili převahu kil pod košem a zkušeností a předvedli čtvrtinu snů (4:27). Zápas byl rozhodnutý, poslední čtvrtina byla již plně pod naší kontrolou. Šumperk začal točit celou lavičku a šetřit síly hráčů hrajících za áčko druhou ligu. Mohelničtí si naopak začali honit triko, kdo dá více bodů a vylepší si historické statistiky. Přestřelku zastavila až závěrečná siréna na konečných 76:117 (31:29, 19:25, 4:27, 22:36).

Vstup do sezóny se vydařil náramně, uvidíme, jestli dokážeme udržet tempo i příští týden v Postřelmově.

Body v zápase: Oliva 31, Mikulášek 22, Hauser 22, Friedl 21, Frank 15, Macháček 3, Kučera 3.

Trojky (celkem 7): Hauser 3, Oliva 1, Macháček 1, Mikulášek 1, Kučera 1.

Šestky (celkem 24/38, 63%): Oliva 2/4, Frank 9/10, Friedl 5/13, Mikulášek 5/6, Hauser 3/5.