Nejmenší baskeťáci přivezli z turnaje v Ostravě konečně zlato.

Vážení příznivci basketbalu a pravidelní čtenáři našeho zpravodajství slyšte, čtěte a šiřte dál. Tuto sobotu se v Ostravě konalo další basketbalové klání pro ty úplně nejmenší basketbalisty. Někteří s basketbalem teprve začínají a zatím nemají šanci hrát opravdové mistrovské zápasy. Jak jsem již popisoval začátkem sezóny, jedná se o seriál turnajů pěti družstev (Mohelnice, Ostrava-Poruba, Ostrava-Jih, Příbor a Ostrava-SBŠ), která se v pořadatelství turnaje střídají s tím, že vždy jedno družstvo odpočívá a ostatní čtyři se mezi sebou poperou o medaile. Na předešlých dvou turnajích jsme skončili druzí za Ostravou-SBŠ, která měla mít plánovanou přestávku, takže jsme na turnaj jeli s tím, že chceme zlato získat tentokrát my. Pobrali jsme do aut našich deset nejmenších a vyrazili. Sestava byla následující: Bárta Pavel, Gürbüz Helena, Kašíková Daniela, Kučerová Marie, Macháček Vojtěch, Nejedlá Simona, Strouhal Martin, Šípková Monika, Šuranský Jakub a Zapletal David.

Bez dalších okolků vám prozradím, že zlaté medaile jsme po třech vyhraných zápasech opravdu získali. Děti to samozřejmě potěší, ale ono ani tak nejde o medaile, jako o to zahrát si a zkusit si ostrý zápas jinde než na tréninku. I když jsme v našich řadách měli pár zkušenějších, kteří spadají do dané kategorie věkově a mohli v zápase dominovat, tak právě ti nesobecky pomohli našim malým dát koš nebo vůbec na něj aspoň vystřelit. Celkově se akce povedla a jako vždy se odehrála v přátelské atmosféře.

A nyní již faktické údaje: Mohelnice – Ostrava-Jih (30:0), Kučerová 16, Zapletal 4, Macháček 4, Bárta 2, Gürbüz 2, Strouhal 2. Mohelnice – Příbor (34:4), Šuranský 10, Zapletal 6, Macháček 6, Kučerová 6, Kašíková 2, Bárta 2, Strouhal 2. Mohelnice – Ostrava-Poruba (27:8), Zapletal 10, Macháček 7, Gürbüz 4, Kučerová 4, Šuranský 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *