Přípravka úspěšná v Rožnově

V sobotu 19. ledna jsme se s dětmi z mohelnické přípravky vydali do zasněženého Rožnova na turnaj, kterého se zúčastnily týmy z Ostravy, Rožnova, Příboru a Mohelnice.

První zápas se silnou Ostravou nebyl vůbec špatný, po třetí čtvrtině byl vyrovnaný stav 18:18. V poslední čtvrtině nám soupeřky nedaly mnoho prostoru a konečný výsledek 30:20 pro Ostravu odpovídal našim možnostem.

Druhý zápas s Rožnovem byl vyrovnaný, naše děti bojovaly o každý míč. Hráli jsme jako tým a pravidelně se všichni střídali a zapojovali do hry. Konečné skóre 20:18 pro Mohelnici bylo prvním velkým vítězstvím našich dětí a měli z něj obrovskou radost.

Poslední zápas s Příborem byl třešničkou na dortu. Náš cíl byl splněn, jedno vítězství jsme měli v kapse a na dětech už byla vidět drobná únava. Přesto jsme v sobě ještě našli dostatek sil a v poslední třetině jsme stav 13:16 obrátili na vítězných 21:17.

Dvě vítězství a jedna prohra znamenala celkové druhé místo v turnaji!

Největší podíl na všech našich vítězstvích měl Kuba Šuranský, který bojoval v obraně i útoku, nastřílel nejvíce košů a stal se nejlepším střelcem našeho družstva. Šikulou týmu byla vyhlášená Emča Kučová, která podpořila Kubu střelecky i v obraně. Kapitánka Simča Nejedlá pomáhala s organizací a především v utkání s Ostravou střelila důležité koše. Své první zápasové koše přidali i Anička Šafářová a Tomášek Fuchs. Ostatní hráči přípravky – Filip Skřebský, Adélka Kárová, Anička Kučerová, Honzík Kuča a Milánek Rudolf především sbírali zápasové zkušenosti, ale i oni byli v zápasech vidět a bojovali jako lvi. Děkuji všem dětem za předvedené výkony a všem rodičům za ochotu a podporu.