Prostějovský turnaj přípravek

V neděli 24. února jsme se s našimi nejmladšími basketbalisty vypravili do Prostějova na turnaj přípravek, kterého se zúčastnily čtyři družstva z Prostějova, Přerova, Olomouce a Mohelnice. Turnaj byl pořádán opravdu pro začátečníky, aby si vyzkoušeli samotnou hru. Hrálo se na deset až dvanáct tříminutových „čtvrtin“ a po každé z nich se skóre nulovalo. Na konci utkání tudíž nebyl vítěz ani poražený.

S Přerovem jsme odehráli pěkný a poměrně vyrovnaný zápas, s Olomoucí jsme byli jasně slabší a naopak s Prostějovem jsme vyhráli devět z dvanácti odehraných čtvrtin. Děti se moc snažily, pravidelně se střídaly a navzájem se podporovaly. Po posledním písknutí se ptaly, jestli ještě budeme hrát a kdo je na řadě. Což asi vypovídá o tom, že si turnaj užily a bavily se.

Děkujeme za pomoc Helence Gürbüz, která s námi jela a taky jednou si vyzkoušela, jaké je to hrát s mladšími a být tahounem celého družstva. Kuba Šuranský byl opět nejlepším střelcem, Simča Nejedlá největší pomocnicí a i střelecky se neztratila. Ráchelka Kaplová si připsala své první zápasové body a s Emčou Kučovou byly skvěle hrající dvojkou. Pro Lindu Nejezchlebovou to byl první basketbalový turnaj a cenné zkušenosti. Ti nejmladší – Adélka Kárová, Anička Kučerová a Honzík Kuča měli za úkol rozehrávat balóny a pomáhat v útoku a hlavně v obraně, což se všem dařilo.

Děkuji všem dětem za skvělý turnaj a taky rodičům za pomoc a obětavost.

Lenka Kárová (trenérka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *