První mistrák dívek U12

V neděli 22. září naše děvčata kategorie U12 odehrála první mistrovské utkání sezóny s týmem Basket Ostrava. Oproti loňské sezóně hrajeme letos oblastní přebor Severní Moravy, kde v rámci skupiny B změříme sily s družstvy Ostravy, Zlína, Frýdku-Místku a Hranic. Následně pak budeme hrát Playoff o přeborníka oblasti a další umístění.

V Ostravě nás čekal neznámý soupeř. S holkami z Basketu Ostrava jsme se ještě nikde nepotkali, takže jsme do Ostravy odjeli v napětí a s očekáváními. Na místě jsme zjistili, že se jedná o vznikající družstvo holek, které spolu teprve začínají, jejich řady byly prořídlé, a i celá organizace toho hracího dne byla taková rozpačitá.

Ne že bychom vyhráli obě utkání s ledovým klidem nebo soupeře převálcovali, ale dá se říct, že jsme průběh obou zápasů měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 24:35 a 37:44. Jak je našim zvykem, měli jsme trochu chladnější rozjezd, ale jakmile jsme se dostali trochu do tempa, tak jsme začali hrát naši hru.

Letos se snažíme hodně zapracovat na aktivní obraně a presu po celém hřišti, což je pro hráčky hodně fyzicky náročné. Je potřeba udržet stoprocentní soustředěnost po celou dobu hry. Když toto zvládneme, porazíme kohokoliv.

Body v utkání: Ellnerová 21, Nosková 12, Froncová 9, Rudolfová 8, Šafářová 6, Navrátilová 4, Macháčková 4, Kučerová 4, Kašíková 4, Gürbüz 3, Motejzíková 2, Lávičková 2, Nguyenová a Kubová bez bodu.

Trestné hody: 10/4

Trenér: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *