TJ MEZ MOHELNICE (U13) SKB ZLÍN (U13)

U13 vs Zlín – Lavička fandí hráčům na hřišti.

Na domácí palubovce tělocvičny ZŠ v Mlýnské ulici ani v dalších zápasech oblastního přeboru U13 nepřipustili minibasketbalisté TJ MEZ Mohelnice žádné překvapení a dvakrát zaslouženě zvítězili. V sobotu 9. listopadu přijeli do Mohelnice hráči SKB Zlín, kteří i přes velkou snahu a nasazení na naše mladé basketbalisty nestačili a oba zápasy vysoko prohráli. První zápas byl vyrovnaný jen pár úvodních minut první čtvrtiny, v dalším průběhu měli navrch naši hráči a skóre narostlo až konečný výsledek 97 : 37 bodům. I druhý zápas přinesl stejný, jednoznačný průběh pro naše basketbalisty. Konečné vysoké vítězství 83 : 24 bodům bylo jen potvrzením herní převahy našeho týmu. Trenéři obou družstev v rámci své taktiky dali příležitost všem hráčům z lavičky, což se příznivě projevilo na udržovaném vysokém tempu všech hráčů v průběhu obou zápasů. S jejich průběhem byli určitě spokojeni i diváci, kteří hlasitým povzbuzováním odměňovali hráče za předváděnou hru. Individuální bojovnost a nasazení v obranné fázi, a naopak rychlé protiútoky se zapojením celé pětky, to byla cesta k vysokému vítězství hráčů TJ MEZ Mohelnice. Příjemnou atmosféru sobotního dopoledne doplnily maminky, které připravily pro hráče i diváky sladké občerstvení. Za to jim patří veliký dík!

Střelecky byli za Mohelnici úspěšní: Adem Gürbüz 51, Petr Vaňourek 31, Tomáš Flaks 30, Jan Broda 14, Tobiáš Čank 13, Jan Zapletal 12, David Zapletal 10, Robin Petřivalský 7, Vojtěch Macháček 6, Rostislav Šnobl 4 a Šimon Grohar 2 body. Dále ještě nastoupili Štěpán Hampl a Lukáš Rolinc.