Turnaj Ostrava 27-29/12/2018

55. ročník Vánočního Steel cup Ostrava 2018

Ve dnech 27. – 29. 12. 2018 se družstvo minibasketbalistů TJ MEZ Mohelnice zúčastnilo 55. ročníku vánočního turnaje Steel cup Ostrava 2018 v kategorii U12, pořádaného basketbalovým klubem Ostrava pod záštitou Moravskoslezského kraje. Naše družstvo, pod vedením trenéra Nihata Gürbüze a asistenta Martina Čanka, odehrálo na tomto turnaji pět zápasů. V základní části mezinárodního turnaje nejdříve prohráli naši hráči s výběrem NH Ostrava U13 poměrem 46 : 72. V dalším zápase porazili výběr NH Ostrava U11 přesvědčivě 59 : 44. Výborný výkon předvedli naši hráči v zápase s úřadujícím mistrem České republiky v kategorii U12 NH Ostrava „A“. Konečná prohra o 4 body poměrem 33 : 37 byla velkým úspěchem našeho družstva. V přímém souboji o postup do finále turnaje porazili hráči Mohelnice slovenské družstvo MBA Prievidza 59 : 35 bodům. Ve finále turnaje se naši minibasketbalisté utkali opět s přeborníkem republiky NH Ostrava „A“. Po vyrovnané průběhu prvního poločasu finálového utkání ( soupeř vedl 28 : 27 ) ale ve druhém poločase našim hráčům začaly docházet síly a nedokázali vzdorovat agresivní obraně soupeře. Výsledkem byla prohra 32 : 67 bodům. I přes tuto prohru předváděli mohelničtí hráči v Ostravě výborný basketbal, založený na dobré agresivní obranné činnosti a souhře celého družstva v útočné fázi. Po zásluze si tak naši hráči z Ostravy odvezli pohár a medalie za druhé místo.

Body Mohelnice na turnaji dali: Adem Gürbüz 65, Matěj Šupina 40, Petr Vaňourek 35, Tomáš Bryška 30, Tobiáš Čank 21, Jan Zapletal 18, Robin Petřivalský 17 a Rostislav Šnobl 3 body. Na turnaji za TJ MEZ Mohelnice ještě hráli David Zapletal, Vojtěch Macháček, Lukáš Rolinc a Štěpán Hampl.