Turnaj U9 v Ostravě

Přátelé a basketbaloví fanoušci, sezóna se nám pomalu chýlí ke konci. Naši nejmenší se zúčastnili posledního turnaje U9 v Ostravě a udrželi si vysoký standard své hry a obsadili druhé místo. V našich řadách se objevila posila v podobě Aničky Kučerové, která si přijela vydobýt první ostruhy a musím říct, že úspěšně a oprávněně.

Prvním soupeřem nám byl Příbor, který se tohoto turnaje účastní se svou přípravkou a je tedy jedním z těch snazších soupeřů pro naše zkušenější baskeťáky. Tradičně nám pomohl David Zapletal, který dal 20 bodů a vytvořil tak prostor pro ostatní. Nakonec jsme soupeře udolali 36:4. Střelci: Zapletal 20, Macháček 8, Kučerová M. 4, Kašíková 2, Strouhal 2, Bárta 2.

Ve druhém zápase nás čekal letošní rival, kterého ne a ne porazit. Ostrava SBŠ je vždy o ten kousek lepší a bylo tomu tak i tentokrát. Náš zmatek v obraně a soustavné bránění míče a ne hráče bylo důvodem, že soupeřky dávaly jeden koš za druhým. My jsme naopak neměli ani štěstí ani mušku a skórovali jsme jen velice obtížně. Konečné skóre 28:5 mluví za vše. Střelci: Macháček 5.

Posledním soupeřem nám byla Ostrava Poruba. Pro některé s našich to byl poslední zápas v sezóně a bylo potřeba si ho náležitě užít. Všichni byli při chuti a podle toho vypadala i naše hra. Koš si dal skoro každý, a kdo ho nedal, tak na něj aspoň přihrál. Zápas jsme jednoznačně vyhráli 30:7. Střelci: Kučerová M. 8, Gürbüz 6, Šuranský 4, Bárta 4, Macháček 2, Zapletal 2, Strouhal 2, Šipková 2.

Neztratili jsme se ani při dovednostních soutěžích. V týmových dvoutaktech jsme byli třetí a ve dvoutaktovém musí/nemusí, jsme také solidně obstáli. V poslední pětici ze čtyřiceti dětí byli čtyři naši. Dokonce i Anička jako nejmladší a nejmenší hráčka někoho vyřadila.

Otázkou je, co s tímto smíšeným družstvem příští sezónu. Je na čase, aby se už malí kluci přestali držet holek za sukně, osamostatnili se a bojovali sami za sebe. Mělo by tedy vzniknout zvláštní chlapecké a dívčí družstvo, které bude bojovat ve svých kategoriích. Fotodokumentace z turnaje zde:

https://photos.app.goo.gl/K1Qbwcmv0nfDiuAm2

Jan Macháček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *