Turnaj v Blansku sobotu 28. dubna

Přátelé a fanoušci basketbalu, byl jsem vyzván, abych svoje reportáže z turnajů a zápasů zkrátil. Prý „kdo to má číst!“. Tak tedy jen stručně. V sobotu 28. dubna jsme se společně s Pardubicemi, Žďárem nad Sázavou a domácími zúčastnili turnaje v Blansku. Prvním soupeřem nám byly favoritky z Pardubic. Bohužel se nám stalo to, co jsme s trenérem pozorovali už několikrát před tím, že někam přijedeme půl hodiny před zápasem a než se rozkoukáme, rozcvičíme a zabydlíme, tak prohráváme první čtvrtinu o deset bodů. Asi je to nedostatečnou aklimatizací nebo co. Zápas s Pardubicemi začal právě takto. V první čtvrtině jsme dali jen jeden koš a koukali na sebe, jako bychom se viděli všichni poprvé v životě. Ve druhé čtvrtině jsme zdvojnásobili úsilí a dali koše dokonce dva :-). No prostě hrůza a přitom to byl hratelný soupeř. Ve třetí čtvrtce jsme dali opět jeden koš a v poslední zase dva. Úplné střelecké orgie. Od soupeře jsme dostali naloženo, takže konečný stav pro Pardubice 44:12. Jediné pozitivum z tohoto zápasu bylo to, že nám Pardubice daly nejméně bodů ze všech. Když už nic, snažíme se aspoň bránit. Střelci: Kučerová 6, Lávičková 4, Kašíková 2. Šestky 5/2.

Druhý zápas jsme hráli s domácím Blanskem. To už jsme se rozkoukali, zahřáli a rozehráli, takže jsme předváděli alespoň částečně naši hru. Soustavným tlakem jsme byli stále o krok před soupeřem, ale žádná sobotní idylka to tedy nebyla. Když už to vypadalo, že půjdeme do trháku, tak si dáme vlastní koš a tak dále. Nakonec jsme zápas tak nějak kolektivně ubojovali a vyhráli 28:18. Střelci: Nosková 10, Navrátilová 4, Macháček 4, Grünwaldová 4, Kučerová 2, Lávičková 2, Macháčková 2. Šestky 4/0.

Zápasová matematika zněla jasně, když vyhrajeme poslední zápas nad Žďárem, budeme celkově druzí. Už teď vám prozradím, že se to nepovedlo, protože jsme zjistili, že nám dělá problém hrát dva zápasy po sobě. První čtvrtina byla z naší strany ještě dobrá, vyhráli jsme ji 12:8, ale pak už to šlo s fyzičkou a efektivitou šupem dolů jako na horské dráze. Ve druhé čtvrtině jsme dali jenom jeden koš a nadělali jsme si do kalhot z pocitu, že by to mohl soupeř snad otočit a vyhrát. To se nakonec taky stalo. Což o to, šance na koš jsme si vypracovali, ale ta úspěšnost. My potřebujeme na jeden koš deset vyložených šancí a to je bída. Máme se zkrátka v čem zlepšovat. Zkáza dokonána, Žďár vyhrál jednoznačně 43:23. Střelci: Navrátilová 8, Kučerová 5, Nosková 4, Macháčková 2, Grünwaldová 2, Froncová 2. Šestky 6/1.

S jednou výhrou jsme tak obsadili třetí místo před domácím Blanskem a za druhým Žďárem a prvními Pardubicemi. Za měsíc 9. 6. pořádáme turnaj v Mohelnici a čeká nás ještě spousta práce. Basketbalu zdar, trenéři.