Tygřice ovládly domácí turnaj bez ztráty bodu a vyhrály první místo.

Po celoročním snažení, trénování a zápasovém zápolení nás na úplný závěr sezóny čekala třešnička na dortu ve formě domácího turnaje „MiniMoheBa 2018“. Pozvání přijala dívčí družstva Olomouce, Ostravy, Uherského Brodu a Blanska. Systémem každý s každým se odehrálo deset utkání v mini basketbalu vrcholové úrovně :-).

Naše holky postupně porazily rivalky z Olomouce, které přijely v ořezané sestavě, ale přesto nebezpečné (37:19). Dále zarputile bránící bojovnice z Blanska (24:7) a pro nás neznámé rychlonožky z Uherského Brodu (54:24). Podobně si počínalo i družstvo holek z Ostravy, se kterým jsme se si to v posledním zápase turnaje rozdali o celkové vítězství. Poslední zápas na závěr turnaje tak dostal nečekaně punc velkého finále.

Jen malá odbočka. I předposlední mač měl svůj náboj, protože se utkalo Blansko s Uherským Brodem v napínavém zápase zklamaných o to, kdo urve tu jednu čestnou výhru. Nakonec bylo úspěšnější Blansko, ale rozhodovaly opravdu poslední minuty utkání.

A nyní zpátky k našemu zápasu o zlato. S Ostravačkami jsme se potkávali prakticky celou sezónu a pravidelně jsme dostávali na frak. V posledních zápasech už to sice byl vždy boj o každý bod, ale přesto jsme tahali za kratší konec provazu. Respekt ze soupeřek byl tedy na místě, ale bát jsme se jich už nemuseli.  Hlavní trenér družstva Petr Kučera, který během turnaje provedl skauting všech soupeřů, unavené holky stále motivoval a nabádal k aktivní hře. Máme na ně, máme na ně!

Úvodní hvizd, rozskok a jedem. Ačkoliv první body dala Ostrava, zápas jsme začali lepé my. Dobrou obranou a efektivním útokem jsme první čtvrtku vyhráli 6:4 a poločas už 17:12. Pak ale přišel nepochopitelný výpadek první pětky, která ve třetím dějství nedala ani bod a drama bylo na světě. Ve třetí čtvrtině Ostrava zahrála skvělou obranu na Áďu Navrátilovou a o bod otočila skóre 17:18. To byl signál pro trenéra Kučeru, který pomalu začal zesilovat hlas a burcoval tým k náporu. Holky už ze zkušenosti věděly, že není dobré dráždit Kučeru bosou nohou a z posledních sil přeřadily na vyšší obrátky jak v obraně, tak hlavně v útoku a pomalu dostaly průběh zápasu zase pod kontrolu. Pohřbít nás mohlo jen zatmění Amálky Noskové, která se v jedné chvíli pokusila dát vlastní koš :-), ale naštěstí se netrefila a chybu vzápětí napravila dvěma proměněnými šestkami již na správné straně hřiště. Skóre uzavřela Áďa Lávičková, které se zápas náramně vydařil, a touto zlatou tečkou zpečetila stav na 27:20 pro domácí.

Do All-Stars byla zvolena naše Eliška Froncová, která po celý turnaj odváděla fantastické výkony jak v útoku, tak v obraně. Mezi třemi nejlepšími střelci byla s 25 body Kačka Ellnerová. I to vypovídá o tom, že naše holky o sobě daly zase jednou pořádně vědět a skatům z profesionálních ženských lig pěkně zamotaly hlavu.