Tygřice U11 – výhra se Zlínem

Vážení sportovní přátelé, včera 17. 2. 2019 se Mohelnické tygřice v rámci čtvrtého kola středomoravského přeboru dívek kategorie U11 utkaly se Zlínem. Po delší pauze nás čekal konečně opět zápas, takže v týmu vládla trochu nervozita. V posledních dnech jsme se v tréninku soustředili zejména na rozehrávku z autu a z pod koše, protože to je věc, která nám u dobře bránících týmů dělá velké problémy. Míváme hodně ztrát a dostáváme pak jednoduché koše. Byli jsme tedy zvědaví, jak se holkám podaří představy trenérů přenést na palubovku v zápase.

Od první vteřinky zápasu, kdy Kačka Ellnerová vyhrála rozskok a Mája Kučerová dala první brejk z mnoha toho dne, jsme se ujali vedení a až do konce zápasu jej udrželi. První zápas jsme s přehledem vyhráli 35:50 ale… Nebyla by to mohelnická děvčata, aby se jim pod dres nevkradla malá krize a nebyl by to ten pravý zápas, když by trenér Kučis nedostal infarkt. Ve třetí čtvrtině nás soupeř začal trochu dotahovat a dostal nás pod tlak. Několik zbytečných chyb v obraně a holky se začaly dohadovat. Helenka křičela na Barču, Barča křičela na trenéra…Nemohlo následovat nic jiného než Time, seřev a taky trochu slziček. Naštěstí jsme se nesesypaly úplně a zápas se podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Následovala přestávka a porada v šatně. Druhý zápas pro nás bývá mnohem těžší než první. Soupeř většinou přečte naši hru, nám dochází síly, a to jak fyzické, tak psychické. Bylo potřeba uklidnit emoce, doplnit energii a klást důraz na týmové pojetí hry. Holky se uklidnily a šlo se do druhého zápasu.

Světe div se, udrželi jsme koncentraci, sil bylo taky dost, a dokonce jsme se i přestali dohadovat. Přidávali jsme jeden koš za druhým, sehrávali různé kombinace při rozehře z autu…deka a únava sedla na soupeře a bylo rozhodnuto. I druhý zápas jsme vyhráli s konečným skóre 16:55.

Abychom se jenom tak neplácali po ramenou, jak jsme dobří, je potřeba říct, že je co zlepšovat. Máme strašlivou úspěšnost nájezdů pod koš. Na každý koš potřebujeme dvě tři šance, a to i v případě, že jdeme na koš úplně sami. A ještě jedna věc, máme špatné šestky, což je činnost, která může rozhodnout zápas. Dali jsme jen 3 šestky z 23! a to je hrůza.

Střelci: Kučerová Marie 22, Ellnerová Kateřina 18, Navrátilová Adéla 16, Nosková Amálie 14, Rudolfová Taťána 9, Gürbüz Helena 6, Lávičková Adéla 6, Macháčková Barbora 4, Grünwaldová Adéla 4, Nguyenová Kristýna 2, Motejzíková Nela 2, Froncová Eliška 2, Šafářová Anna

Šestky: 23/3

Díky za pozornost a mějte se, trenéři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *