U10 MIX na turnaji v Blansku

Mohelnický tým U10 MIX konečně prolomil sérii prohraných zápasů a na turnaji v Blansku, kterého se zúčastnila čtyři družstva – BK Blansko, SKB Tišnov, BK Vlčata Žďár nad Sázavou a Mohelnice, vybojoval nádherné druhé místo.

Po předchozích výkonech týmu složeného z mladších z dívek U11 a starších z dětí přípravky U9, kdy jsme všechny dosavadní zápasy prohráli, ale postupně se od listopadu sehrávali a zlepšovali, jsme v sobotu 11. května odjížděli do Blanska s velkým přáním konečně jednou vyhrát a nebýt poslední. A to se povedlo!

První zápas jsme odehráli s týmem ze Žďáru nad Sázavou, který byl již od začátku v režii soupeře. Konečný výsledek 23:52 znamenal prohru.

O přestávce jsme se konečně probudili a nastartovali a již první minuty druhého zápasu s Blanskem ukázaly, že se o vítězství hodláme poprat. Na hřiště nastoupilo „úplně jiné družstvo“ než v prvním zápase. Všichni bez výjimky bojovali o každý míč. Bránilo se, nahrávalo a střílely se koše jeden za druhým. Před posledním střídáním byl stav 26:26. Poslední „čtverka“ ve složení Táňa Rudolfová, Helča Gürbüz, Maruška Kučerová a Kika Nguyenová zabrala a holky urvaly pro náš tým vítězství a konečný stav 38:27.

S Tišnovem jsme naopak my byli ti, kdo od začátku jasně vedli a mohli jsme si dovolit více nahrávat a dát šance a prostor si zahrát mladším dětem z přípravky. Své další zápasové koše si zapsali Tomášek Fuchs a Adélka Kárová. Konečný výsledek 29:16 znamenal druhé vítězství.

V dovednostních soutěžích se prosadili Emča Kučová, Kuba Šuranský, Maruška Kučerová, Anička Kučerová, Helča Gürbüz, Vojta Macháček a odvezli si své medaile.

Děkuji všem za předvedené výkony, mladším za úžasné zlepšení a nadšení pro hru, starším za obětavost, bojovnost a hlavně za to, jak jste pomáhali těm mladším. Byli jste skvělý tým :-).

Hráli: Vojta Macháček, Kuba Šuranský, Tomáš Fuchs, Filip Skřebský, Kika Nguyenová, Táňa Rudolfová, Maruška Kučerová, Helča Gürbüz, Anička Šafářová, Anička Kučerová, Áďa Kárová a Emča Kučová.

https://bkblansko1.rajce.idnes.cz/Den_s_basketbalem_CBF_U10_v_Blansku_11.05.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *